انواع الگوریتم های گوگل

وظیفه الگوریتم های گوگل چیست ؟

بطور کلی اگر بخواهم دلیل وجود اگوریتم های گوگل را بدهم ، وجود رقابت و هیجان بین سایت ها و قدرت نمایی آنهاست . شما گوگل را همانند کشوری تصور کنید که صدها شهر و روستا دارد ! آیا این کشور بدون وضع قوانین و بروز رسانی قوانین می تواند موفق باشد ؟ گوگل هم برای مدیریت وب سایت ها، وبلاگ ، ممانعت از کلاهبردار ها ، جلوگیری از اسپم ها و … هرازگاهی قوانین جدید ارائه می دهد .این قوانین همان الگوریتم های گوگل هستند که وظایف بسیاری دارند.

باید عنوان کنم که تعداد الگوریتم های بیشتری وجود دارد و دراینجا من مهم ترین آنها را بصورت مختصر برایتان شرح می دهم. در صورتی که میخواهید همه الگوریتم ها و تغییرات آنها را بررسی کنید از وب سایت MOZ استفاده کنید .

الگوریتم پاندا

تاریخ انتشار این الگوریتم 24 فوریه 2011 می باشد. تعریف کلی ایی که از الگوریتم پاندا می شود کرد این است که : این الگوریتم بر روی محتوا و مطالب وبسایت ها تمرکز دارد و وبسایت هایی که تولید محتوای ضعیف و بی کیفیت دارند یا از وبسایت های دیگران کپی پیست می کنند را جریمه می کند.

الگوریتم گوگل پاندا

الگوریتم پنگوئن

تاریخ انتشار این الگوریتم 24 آوریل 2012 می باشد.الگوریتم پنگوئن بیشتر بر روی بک لینک ها تمرکز دارد و وبسایت هایی که با استفاده از تکنیک های کلاه سیاه اقدام به ساختن لینک می کنند را شناسایی و رتبه آنها را در گوگل کاهش می دهد.پس اگر سئوکار هستید، سعی کنید تمام بک لینک های سایت مشتری را شناسایی کنید و در صورتی که بک لینک فیک هستند ، خریداری شده اند یا رتبه سایتی که لینک در آن قرار دارد پایین است و یا محتوای آن سایت با موضوع مقاله شما و سایت شما در ارتباط نیست آنرا حذف کنید .نداشتن بک لینک، خیلی بهتر از داشتن بک لینک هایی که باعث جریمه شما شوند.

الگوریتم پنگوئن گوگل

الگوریتم دزد دریایی

تاریخ انتشار این الگوریتم 10 آگوست 2012 می باشد.همانطور که از اسم الگوریتم مشخص می باشد، این الگوریتم با محتوای دزدی یا محتوایی که حقوق کپی رایت را رعایت نکرده اند سروکار دارد.با بررسی وب سایت هایی که بعد از شروع کار الگوریتم دزد دریایی دچار کاهش رتبه شده بودند ، متوجه شدند که بیشتر این وب سایت ها ، کپی رایت را نقض کرده اند و یا گزارشات و شکایات زیادی به دزدیه محتوا شده است. ولی از نظر من درجه سخت گیریه این الگوریتم کشور تا کشور فرق دارد چونکه برای ایران با وجود اینهمه نقض کپی رایت ، جریمه ی محسوسی برای سایت ها درنظر گرفته نمی شود.

الگوریتم دزد دریایی

الگوریتم مرغ مگس خوار

تاریخ انتشار این الگوریتم 20 آگوست 2013 می باشد. تا قبل از بوجود آمدن این الگوریتم ، همه سعی براین داشتند که مطالبشان پر از کلمات کلیدی باشد و دقیقا حدسیات مخاطب را در محتوا قرار میدادند و هرچه از کلمات کلیدی خاص بیشتر استفاده میکردند جایگاه بهتری داشتند. اما با آمدن الگوریتم مرغ مگس خوار، دیگر نیازی به این کار نیست و گوگل مفهوم عبارات را در نظر میگیرد.پس دیگر نیازی به تاکید بر روی کلمات کلیدی خاص ندارید و بهتر است مفهوم جملات و کلمات را هم در نظر بگیرید.

الگوریتم مرغ مگس خوار

الگوریتم رنک برین

هدف از ارائه اگوریتم رنک برین که در سال 2015 آمده است، ارائه نتایج بهتر و دقیق تر به مخاطبین است. الگوریتم رنک برین ، یک ماشین یادگیری می باشد که همیشه درحال آموختن است تا نتایج گوگل را به خواسته مخاطب نزدیک تر کند.به گفته گوگل این الگوریتم سومین فاکتور موثر در رتبه بندی نتایج است بصورتی که قادر می باشد محتوای یک صفحه را خلاصه کند ، نتایج را ارزیابی و هر مرحله بهتر از قبل ارائه دهد.

الگوریتم مرغ مگس خوار